logo
image 01
image 02
image 03

Hestkærvej 4, 9800 Hjørring

Velbeliggende projektejendom med 2 erhvervslejemål

Erhvervsejendom med selskabslokaler, restaurant og udlejet butik.

Særdeles velbeliggende projektejendom med to erhvervslejemål. 

Der er to separate bygninger, en fra 1965 med tilbygning i 1989 på ialt 453kvm. bebygget areal. Bygningen er opført i hvidmalede mursten med store vinduespartier, stor portåbning i østgavl og med eternittag. Udlejet til Folkekirkens Nødhjælp. Endvidere har dette lejemål rådighed over 2 trægarager i østenden af grunden, ca. 52 kvm. 

Bygning fra 1998, opført i isolerede søstensbelagte betonelementer og stålbuekonstruktion med eternittag, ialt 325 kvm. Plast-termovinduer. Indrettet og opført til det formål, at holde fester, møder, kurser, med stort og velfungerende køkken, som har kapacitet til både fester i lokalerne og mad ud af huset. Der er stort velholdt parkeringsareal foran selskabslokalerne. 

 Der er fjernvarme i begge bygninger. Seperate elmålere til hver bygning. Der er alene 1 vandmåler.

Seperat lager-/garage-/depotbygning på ialt 78 kvm. opdelt i 3 afdelinger, hvoraf Folkekirkens Nødhjælp råder over de 2 og således ca. 52 kvm. Ørnbøls Festlokaler har den 3. del som anvendes til lager m.m. Bygningen er udvendigt beklædt med stål-profilplader og tag af stålplader.  

Ejendommen er centralt beliggende i nær tilknytning til den meget trafikerede Frederikshavnsvej, diverse skoler, indkøbsmuligheder, idrætsfaciliteter m.m. 

Økonomi
Pris
4.950.000 kr.
Årlige driftsudgifter
44.190 kr.
Lejeindtægter
420.000 kr.
Afkast i %
7,6
Nyeste
Fandt du ikke hvad du søgte?
Bliv skrevet op i vores køberkartotek, og vær blandt de første der modtager information omkring nye og spændende ejendomme, der matcher dine ønsker.
Dette site er beskyttet af reCAPTCHA og Google’s privatlivspolitik og servicevilkår gælder.