logo
image 01
image 02
image 03
solgt

Kongensgade 5A, 9800 Hjørring

Byejendom i Hjørring med 10 lejemål.

Solid byejendom med 10 boliglejemål samt 1 garagelejemål. Hovedbygningen er opført i blanke mursten og med del på facaden, der er pudset og hvidmalet, endvidere er der en del gesimskanter og udsmykninger i facaden. Der er tagpap på mansardtagkonstruktion og der er 9 kviste.  I hovedbygningen er der hovedsageligt plast-termovinduer. 

Kælder på ialt 151 kvm. med diverse kælderrum. 

Separat bagbygning i pudset og hvidmalet murværk og med stålpladetag, ialt 90 kvm. Lille lukket have med drivhus/udestue samt træterrasse. 

Garage. 

Fjernvarme. 

Ejendommen trænger til nogen vedligeholdelse. Der er 3 stk. lejligheder i tomgang samt garagen er ledig. 

Nyeste
Fandt du ikke hvad du søgte?
Bliv skrevet op i vores køberkartotek, og vær blandt de første der modtager information omkring nye og spændende ejendomme, der matcher dine ønsker.
Dette site er beskyttet af reCAPTCHA og Google’s privatlivspolitik og servicevilkår gælder.